Hakkımda - Psikolog Kübra MEŞE

Hakkımda

HAKKIMDA

Psikolog Kübra MEŞE

Bir insanın hayatından aldığı verimin, huzurun ve mutluluğun seçtiği meslekle ne kadar ilişkili olduğunu mesleğe başladığım ilk gün anladım.

Bu mesleğin benim hayatım ve bu meslekteki başarımın ise benim hayatımdaki gayem olduğunu fark ettim.

Her danışanımla birlikte başladığımız hayat yolculuklarının iniş ve çıkışlarında ilerlediğimiz yolları görmek mesleğime olan sevgimi ve saygımı gün ve gün daha da arttırdı.

Gelin şimdi de hayalim olan bu meslekle tanışma hikayemden bahsedelim.

12 Kasım 1996'daa  Malatya'da dünyaya geldim. İlköğretimi Mehmet Akif İlköğretim Okulunda , liseyi de Kolukısa Anadolu Lisesinde 2015 yılında bitirdim. Ortaokuldayken Türkçe öğretmenimizin başlattığı kitap okuma sevgisi ve alışkanlığı lisede yerini klasik kitaplardan psikoloji kitapları aldı. Her okuduğum kitap ve her yaptığım araştırma beni psikolojiye daha da yaklaştırıp üniversitede de bu bölümü seçmeme sebep oldu.

Lisans eğitimimi de 28 Ağustos 2019 tarihinde yüksek başarıyla Uluslararası Kıbrıs Üniveristesinde tamamladım. Okulu bitirdiğimde psikoloji eğitimimin lisansla sınırlı olmadığının ve bir ömür boyu eğitim ve sertifikalarla kendimi geliştirmeye devam etmem gerektiğinin bilincindeydim. Bir yandan ilk iş deneyimim olan Kastamonu Sevinç Psikoteknik Merkezinde çalışırken diğer yandan eğitimlerimi ve sertifikalarımı tamamladım.

Şimdi Blue & White Psikolojik Danışmanlık ile Ankara, Ümitköy'de danışanlarımı görmekteyim.

Blue & White Psikolojik Danışmanlık olarak Psikoloji biliminin Etik Yasaları'nının tamamını bünyemizde barındırıp özellikle danışanların bilgilerinin gizliliği üzerinde hassasiyetle duruyoruz.

Amacımız ; hepimizin koşturmacalarla, duygusal iniş çıkışlarla geçirdiğimiz hayat mücadelemizdeki sorunlara, durumlara yada psikolojik rahatsızlıklara bir arkadaştan ziyade bilimsel olarak uzman yetkinliğimiz ve sorumluluğumuz çerçevesinde rehber olmaktır.

Deneyimlerim

Tekniklerim

Çift Terapisi
Çocuk Terapisi
Bireysel Terapi
Ergen Terapisi
Yaşlılık Psikolojisi
Aile ve çift terapisi; değişim ve gelişimi sağlamak adına, aileler ve çiftler arasındaki yakın ilişkinin çalışıldığı, psikoterapinin bir dalıdır.
Çocuk terapisi, çocukla birebir yapılan gerekli yerlerde aileden destek alınan daha çok oyun tabanlı olan bir süreçtir.
Ergen terapisi,   ergenin sorunlarla başa çıkma becerisini geliştirmeyi hedefleyen bir terapidir.
Amaç kişinin, kendisini somatik tepkiler, davranışlar, inanışlar, ilişki problemleri veya duygular olarak gösteren iç sancılarını hafifletmeye yöneliktir.
Bu dönemde geçmiş hayat sorgulanarak, buhranlı geçen süreçleri nasıl atlattıklarını düşünerek geçirilir.

1957
1962
1974
2006
2015

Uzmanlıklarım

  • Anksiyete ve Depresyon
  • Travma/İstismar/PTSD
  • İlişki Problemleri
  • Madde Bağımlılığı
  • Ebeveyn Sorunları
  • Dürtü Bozuklukları
  • Stre ve Stres Yönetimi
  • Kayıp ve Yas
  • Yaşam Geçişleri Aşaması

Galeri

[ess_grid alias="my_gallery"]
Hilary Thompson

Being a single mom makes your life miserable. If it wasn't for a psychologist, I would have lost it. Now I know it is never too late to ask for help. Thank you, Doctor. It really worked.

Hilary Thompson, mother of two
Martin Fischer

Most of the time we do not realize how great the life is. Dr. Laura Anderson helps people start feeling alive and believe in themselves! I appreciate your time and professional service!

Martin Fischer, office manager
Anna Smith

I recommend this doctor to all my friends. With the help of your books and blog articles I was able to find answers to many questions. It feels great to know what you want in life.

Anna Smith, student

Open chat
Merhaba...
Size nasıl yardımcı olabilirim?