Etik Değerlerimiz - Psikolog Kübra MEŞE

Etik Değerlerimiz

Önem Verdiğim

Etik Değerler

 
  1. Güven

    Psikoterapi, alanda uzman kişiler tarafından yapılan, kişinin içsel sıkıntılarına odaklanan; bilişsel, davranışsal ve duygusal gelişime katkı sağlayan ve kişinin hayatına oldukça dokunan bir süreçtir. Bu süreçte, psikoterapistin deneyiminden çok, danışan ve psikoterapist arasındaki güvene dayalı ilişki çok daha fazla başarı sağlayacaktır. Bu bağ kurulduktan sonra, psikoterapist tüm bilgileri ile danışana farklı kapılar açar.

  2. Saygı

    Blue & White Psikolojik Danışmanlık olarak danışanlarımın yaş, kimlik, cinsel tercih, etnik köken, din, sosyo-ekonomik düzey ve engelli oluşlarına ilişkin konularda ayrımcılık veya baskı asla  yapılmamaktadır. Onların özgürlük ve seçim haklarına saygı duyulur; ancak bu aşamada kişilerin hayat akışlarının iyiliği ve sağlıklı olması için onlara bu yolda rehberlik edilir.

  3. Gizlilik ve Mahremiyet
     
  4. Blue & White Psikolojik Danışmanlık olarak Psikoloji biliminin etik yasalarınının tamamını bünyemizde barındırıp özellikle danışanların bilgilerinin gizliliği üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Amacımız ; hepimizin koşturmacalarla, duygusal iniş çıkışlarla geçirdiğimiz hayat mücadelimizdeki sorunlara, durumlara yada psikolojik rahatsızlıklara  bir arkadaştan ziyade bilimsel olarak uzman yetkinliğimiz ve sorumluluğumuz çerçevesinde rehber olmaktır.

 

SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Amacımız ; hepimizin koşturmacalarla, duygusal iniş çıkışlarla geçirdiğimiz hayat mücadelemizdeki sorunlara, durumlara yada psikolojik rahatsızlıklara bir arkadaştan ziyade bilimsel olarak uzman yetkinliğimiz ve sorumluluğumuz çerçevesinde rehber olmaktır.

Uzmanın teşhisi yapabilmesi için ilk adım hastanın görüşmeyi kabul etmesi ve gelmesidir. Hastanın hem şikâyetleri dinlenir hem de diğer ibareler gözlemlenir.

Sağlık bakanlığına bağlı olan merkezler gibi özel klinikler de de ücretler farklılık göstermektedir. Ankara  merkezimizi arayarak ücret bilgilerine detaylı olarak sahip olabilir ve dilerseniz randevunuzu kolaylıkla alabilirsiniz.

Sağlıklı olan bedende fizyolojik olarak değil ruhsal olarak görülen bozukluklara psikolojik hastalık denmektedir. Hastalık kavramı daha çok fiziksel belirtilerle açıklanabilen bir kavram olsa da ruhsal bozukluklar da hastalık olarak kabul edilebilmektedir.

Blog'dan

Yeni Blog?

Konum:

Ümit, 2546. Sk. no:15, 06810 Çankaya/Ankara

Telefon:
05528781211

Open chat
Merhaba...
Size nasıl yardımcı olabilirim?